• Kolorowe jedzenie

  Kolorowe jedzenie
  05.10.2017

  Od początku roku szkolnego zgodnie z zapisami nowej postawy programowej wychowania przedszkolnego (rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej        z 14 lutego 2017r.) stwarzamy dzieciom możliwość samodzielnego wybierania i komponowania potraw poprzez organizację podczas I śniadania szwedzkiego stołu. Nawet najmłodsze Motylki (przy pomocy swoich Pań) korzystają z tej możliwości.

                         Kolorowe jedzenie - Obrazek 1        Kolorowe jedzenie - Obrazek 2       

 • Krecik w Przedszkolu

  Krecik w Przedszkolu
  05.10.2017

  Dzisiaj pożegnaliśmy Krecika z projektu "Krecik poznaje Polskę". Nasz malutki gość pojechał  do Tarnowa Podgórnego. Czekają już na niego dzieci z  Przedszkola  "Pod Wesołą Chmurką''. Pa pa Kreciku

  KRECIK Z WIZYTĄ

  w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Kożuchowie

  Kożuchów to piękne, zabytkowe miasto, pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z średniowiecza. Położone w południowej  części województwa lubuskiego,  należy do powiatu nowosolskiego.  To tutaj w piątkowe popołudnie 29 września 2017r, zawitał długo oczekiwany Gość.

  Z wielką niecierpliwością Przedszkolaki czekały na Krecika,  niestety kiedy przyjechał nie było już dzieci w przedszkolu.             

  Nie został jednak sam, powędrował do domu małej Hani z grupy Żabek, która w piękny sobotni dzień zabrała malutkiego Gościa na grzybobranie ..........

  ................ fotorelacja z pobytu Krecika w Przedszkolu          KRECIK_Z_WIZYTa(1).pdf

 • Krecik poznaje Polskę

  Krecik poznaje Polskę

  Z radością informujemy, iż nasze Przedszkole zakwalifikowało się do ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Krecik poznaje Polskę". Celem projektu jest przybliżenie dzieciom przedszkolnym piękna naszej Ojczyzny. Projekt polega na tym, iż 10 maskotek Krecika - postaci znanej dzieciom z bajki - wyrusza w podróż po polskich przedszkolach. Przedszkole, które gości Krecika pokazuje mu swoje miasto, dokumentując to zdjęciami, filmami, pocztówkami. Zebrany materiał z pobytu Krecika w danym przedszkolu przesyłamy do organizatorów, którzy na koniec projektu przyślą do naszej placówki pełną dokumentację z całej podróży Krecika - w postaci nagranej prezentacji multimedialnej lub filmu.

  Nasze Przedszkole będzie gościć Krecika przez pierwsze dni października. Czekamy na niego z niecierpliwością :)

  Koordynatorem projektu w naszym Przedszkolu została p. Ela z grupy Żabek

  https://www.facebook.com/groups/505177376489464/

  Krecik poznaje Polskę - Obrazek 1    Nasze Przedszkole zakwalifikowało się do grupy niebieskiej

 • Ratownicy Medyczni

  Ratownicy Medyczni
  27.09.2017

   

  Dzisiaj gościliśmy w Przedszkolu Ratowników Medycznych, którzy przyjechali karetką pogotowia.

  Ratowników zaprosiła Grupa Sowy. Bardzo dziękujemy za przyjazd, możlwość obejrzenia karetki  od środka, ale także bardzo  ciekawą lekcję udzielania pierwszej pomocy. Wspólnie z Ratownikami dzieci ćwiczyły udzielenie pierwszej pomocy na przywiezionych fantomach ale także swoich misiach. Było nie tylko bardzo ciekawie, ale także pożytecznie. Dzisiejszy dzień przyniósł z pewnością dużo wrażeń.

  https://www.facebook.com/100012379781659/videos/355822844840372/

  https://www.facebook.com/100012379781659/videos/355829298173060/

  https://www.facebook.com/100012379781659/videos/355835928172397/

 • Pasowanie

  Pasowanie
  26.09.2017

   

  W dniu dzisiejszym odbyło się w naszym Przedszkolu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

  25 dzieci, które po raz pierwszy przyszły w tym roku szkolnym do naszego Przedszkola zostało przyjętych w poczet naszych wychowanków. Wśród pasowanych przedszkolaków był 15 dzieci z Grupy Żabek 7 dzieci z Grupy Sowy, 1 dziecko z Grupy Biedronek i 2 dzieci z Grupy Kaczuszek. Jedynie do Grupy Pszczółek nie przywędrowało żadne nowe dziecko. Grupa Motylków zorganizuje swoje pasowanie na przełomie padzirnika i listopada.

  Na dzisiejszą uroczystośc program artystyczny przygotowała Grupa Pszczółek. Dziękujemy Dzieciom i Paniom :)

  Serdecznie gratulujemy wszystkim nowym Przedszkolakom i ich Rodzicom.

  Pasowanie - Obrazek 1

 • Dzień Przedszkolaka

  Dzień Przedszkolaka
  20.09.2017

             Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1                  Dzień Przedszkolaka - Obrazek 2

             

  https://www.facebook.com/100012379781659/videos/353545801734743/

  W gminny obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wzięły udział grupy starszych dzieci: Sowy, Pszczółki. Kaczuszki i Biedronki

  Grupy dzieci młodszych - Motylki i Żabki  - świętowały w Przedszkolu.

  Po raz drugi nasze Przedszkole wystąpiło z inicjatywą organizacji w naszej gminie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Honorowy patronat objął Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek. Udział w imprezie potwierdziły placówki: Publiczne Przedszkole Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 1 - oddział przedszkolny, Przedszkole - Ochronka, Niepubliczne Przedszkole Akademia  Malucha, Niepubliczy Oddział Przedszkolny Muchomorek.

  ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA

  W ŚRODĘ 20 WRZEŚNIA 2017 O GODZ. 9.15

  miejsce : RYNEK koło fontanny

  Oólnopolski Dzień Przedszkolaka

  Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej  w rozwoju i edukacji dzieci.  Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił w czerwcu 2013 roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm, który we wrześniu  2013 przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

  Cele Dnia Przedszkolaka:

  Propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego

  Dostarczenie dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

  Integracja przedszkoli z różnych regionów kraju

  Integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób oraz instytucji  mających wpływ na wizerunek oraz jakość funkcjonowania przedszkoli.

   

 • Policja w Przedszkolu

  Policja w Przedszkolu
  19.09.2017

   

  Dzisiaj po śniadaniu zawitali do naszego Przedszkola mundurowi Goście. Grupa Biedronek zaprosiła przedstwicieli Powiatowej Komendy Policji wraz z dzielnicowym z naszego rejonu. Goście opowiadali m.in. o pracy Policji, bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym. Przedszkolaki entuzjastycznie powitały niecodziennych gości. Wizyta Policjantów wiązała się z realizowaną w miesiącu wrześniu tematyką dotyczącą bezpieczeństwa naszych Przedszkolaków.

                       Policja w Przedszkolu - Obrazek 1    Policja w Przedszkolu - Obrazek 2                                                                                                                            Policja w Przedszkolu - Obrazek 3

 • Święto Jabłka

  Święto Jabłka

  W dniach 16-17 września 2017r. nasze miasto - Kożuchów, po raz kolejny organizuje Święto Jabłka.

  Przedszkole reprezentować będzie grupa Kaczuszek, która wystąpi z krótkim programem artystycznym  miejsce sceny RYNEK  - sobota  godz. 12.00 

                                                                            SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • Startujemy!

  Startujemy!
  01.09.2017

  Kochane Dzieci i Kochani Rodzice

  Serdecznie witamy Was w naszym Przedszkolu

  w nowym roku szkolnym 2017/2018.

  Dzieciom życzymy dużo radości, wesołej zabawy, ciekawie i przyjemnie spędzonych chwil wśród rówieśników.

  Rodzicom zaś, zadowolenia z podjętej decyzji oddania dziecka do naszej placówki, obdarzenia nas zaufaniem, iż sprostamy Państwa oczekiwaniom.

  Życzymy wielu ciekawych wrażeń.

  Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola

 • Wakacje

  Wakacje
  25.08.2017

  Wakacje, wakacje piękny czas .... tylko szkoda, że tak szybko przeminęły ....  powoli nadszedł czas powrotu do codziennych obowiązków. Rodzice niestety wracają do pracy, dzieci do szkoły i/lub  przedszkola.

  Kochani.

  Pamiętajmy, że za rok znowu przyjdą wakacje, .... a czekając na nie można będzie w Naszym Przedszkolu przeżyć wiele ciekawych i wspaniałych chwil.   Już teraz zapraszamy smiley

 • Projekt - na finiszu

  Projekt - na finiszu
  18.08.2017

  Dzisiaj zakończyliśmy realizację kolejnego unijnego projektu "Kożuchów dzieciom 3, wszystkie dzieci nasze są". W ramach projektu utworzyliśmy i wyposażyliśmy nowy oddział dla dzieci trzy letnich, przekształcilliśmy jeden z oddziałów ogólnodostępnych na integracyjny, przebudowaliśmy wejście do przedszkola wykonując podjazd dla osób niepełnosprawnych wraz z miejscami parkingowymi, doposażyliśmy bazę przedszkola w bardzo wiele pomocy dydaktycznych i wyposażenia, podnieśliśmy kompetencje i kwalifikacje kadry pedagogicznej w zakresie integracji sensorycznej, terapii ręki, psychomotoryki, arteterapii, pracy z dzieckiem autystycznym, pracy w/g metody systemu daltońskiego. Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych prowadzone były zajęcia integracji sensorycznej, dogoterapii, wczesnego wspomagania, logopedyczne, terapii ręki, psychomotyoryczne, arteterapeutyczne. 

 • Żegnaj przedszkole ...

  Żegnaj przedszkole ...
  21.06.2017

  Piękna zamkowa sala, atmosfera powagi ...... w dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość pożegnania dzieci idących do szkoły z grup Sowy i Kaczuszki. Uroczystość rozpoczął pięknie wykonany przez dzieci przy dźwiękach muzyki Polonez, oraz krótkie przemówienia w wykonaniu p. Pawła Jagaska Burmistrza Kożuchowa oraz Dyrektorki Przedszkola. Dzieci z grup Sowy i Kaczuszki zaprezentowały program artystyczny, otrzymały na pamiatkę pamiątkowe tablo, dyplom ukończenia przedszkola, książeczkę z bajkami oraz rożek z cukierkami. Dzieci z grupy Biedronek pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki wierszykami oraz pamiątkowymi zakładkami do książek. Wzruszeni Rodzice podziękowali pracownikom przedszkola za włożony trud w wychowanie i edukację dzieci.

  Bardzo dziekujemy wszystkim Paniom za piekne przygotowanie uroczystości. 

                                                                      

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie Nr 1
  67-120 Kożuchów
  ul. 22 Lipca 1807 nr 45
 • 68 355 24 58
  dyrektor wew. 34
  księgowość wew. 33
  intendent wew 32

Galeria zdjęć