Przedszkole

Przedszkole Miejskie Nr 1 w Kożuchowie jest placówką 6 - oddziałową, położoną blisko osiedla mieszkaniowego „Odrodzenie” przy ulicy 22 Lipca 45. Do przedszkola uczęszcza ok. 150 dzieci w wieku 2,5 - 6 lat. Posiadamy jasne, przestronne, duże sale zabaw     z łazienkami, wyposażone w nowe meble oraz ciekawe zabawki i pomoce dydaktyczne. Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych utworzyliśmy dwa gabinety zajęć specjalistycznych, w których odbywają się zajęcia: logopedyczne, terapeutyczne, korekcyjno – kompensacyjne, terapii ręki, integracji sensorycznej. Posiadamy pokój nauczycielski połączony z biblioteczką oraz medioteką dla nauczycieli, dzieci i rodziców.  Na parterze położona jest wspólna szatnia dla dzieci z wszystkich grup. W budynku znajduje się zaplecze administracyjne: gabinet dyrektora, biura księgowej - kadrowej i intendentki oraz duże zaplecze kuchenne w którym przygotowywane są codziennie świeże i pełnowartościowe posiłki. W szatni wywieszone są gazetki z bieżącymi informacjami oraz pracami plastycznymi dzieci. Posiadamy także przyległy do przedszkola duży teren zieleni wraz z placem zabaw.